Sprytne triki na doskonały manicure

lakier-do-paznokci-essenceMalowanie paznokci może się wielu osobom wydawać proste, ale tylko kobiety wiedzą, ile wysiłku i nerwów kosztuje nieraz zrobienie starannego i eleganckiego manicuru. Oto kilka sprytnych trików, dzięki którym nakładanie lakieru stanie się szybkim i przyjemnym zajęciem.

  1. Co zrobić, by lakiery do paznokci szybciej schły?
    Im starszy jest lakier, tym dłużej zasycha on na paznokciach. Może się zdarzyć, że nawet godzinę po wykonaniu manicuru, lakier nadal pozostaje wilgotny. By przyśpieszyć proces jego wysychania wystarczy nalać do miseczki zimnej wody i zamoczyć w niej palce. W ten sposób, w ciągu kilku minut otrzymamy gotowy manicure.
  1. Jak „reanimować” stary lakier do paznokci?
    Z biegiem czasu lakiery stają się coraz gęstsze aż w końcu całkowicie zasychają. Wystarczy jednak, że dodamy do nich nieco specjalnego rozcieńczalnika, by na powrót odzyskały swoją dawną konsystencję. Dzięki temu posłużą nam jeszcze kilka razy. Niektórzy polecają zamiast rozcieńczalnika dodać do lakieru nieco zmywacza z acetonem, jednak tak rozrobiony lakier nie utrzymuje się później zbyt długo na paznokciach.
  1. Co zrobić, gdy na lakierze do paznokci powstanie odgniecenie?
    Zmorą kobiet są odgniecenia i zadrapania, które często pojawiają się na świeżo pomalowanych paznokciach. W takim wypadku nie trzeba od razu zmywać lakieru z całego paznokcia i malować go od nowa. Wystarczy delikatnie potrzeć płytką paznokcia o jakiś gładki materiał np. o dżins. Dzięki temu wygładzimy odgniecenia i staną się one niewidoczne.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *